وزیر علوم از پژوهشگاه ملی ژنتیک و زیست فناوری بازدید کرد

به گزارش مجله میهن، دکتر منصور غلامی در بازدید از پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری گفت: خوشبختانه در بازدید از بخشهای مختلف پژوهشگاه ژنتیک و نمایشگاه تولیدات و محصولات علمی و شرکتهای نمونه دانش بنیان مرکز رشد این پژوهشگاه پیشرفتهای چشمگیری دیدیم.

وزیر علوم از پژوهشگاه ملی ژنتیک و زیست فناوری بازدید کرد

وی اضافه نمود: فعالیتهای پژوهشگاه ژنتیک علاوه بر هدفمند بودن و رفع نیازهای جامعه در بسیاری از موارد اشتغال زا هم بوده است و در عرصه بین المللی نیز قابل تحسین است.

وزیر علوم اعلام کرد: از طرفی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز دیپلماسی علمی را به عنوان برنامه و راهبردی جدی مدنظر دارد و با پیشرفت علمی و با کوششهای پژوهشگران، محققان، اساتید، دانشمندان و نخبگان جوان جایگاه کشور و رشد علمی کشور در حال ارتقا است و امروزه دانشگاهها، پژوهشگاهها و مراکز علمی کشور برای مردم و کشور عزیز اسلامی مان ایران مایه امیدواری، امید به آینده و بالندگی هستند.

در ادامه دکتر مصطفی مطلبی رئیس پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری در مراسم بازدید وزیر علوم از این پژوهشگاه گفت: کوشش و کوشش علمی پژوهشگران این پژوهشگاه در شاخه های مختلف پزشکی، گیاهی و صنعت و محیط زیست در زمینه حل مسائل مردم و کشور عزیزمان ایران اسلامی است.

وی اضافه نمود: در راستای فعالیت های علمی بین المللی نیز پژوهشگاه جایگاه ویژه ای را دارد و این به اذعان رتبه بندی های معتبری که سالیانه منتشر می شود قابل بیان، استناد و مشاهده است.

مطلبی خاطر نشان کرد: علاوه بر جایگاه منحصر به فرد پژوهشگاه به عنوان نقطه تماس (Focal Point) مراکز بین المللی نظیر (ICGEB)، (TWAS) و fabaاین پژوهشگاه با بسیاری از دانشگاههای معتبر کشورهای همسایه، خاورمیانه، اروپا، آفریقا و قاره آمریکا تفاهم نامه مشترک علمی دارد. لذا براین اساس از طرف وزارت علوم به عنوان قطب و نقطه اتصال ارتباط علمی با کشور آفریقای جنوبی در نظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 بهمن 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 1093

به "وزیر علوم از پژوهشگاه ملی ژنتیک و زیست فناوری بازدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر علوم از پژوهشگاه ملی ژنتیک و زیست فناوری بازدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید