وعده روسکاسموس برای پرواز ناو بدون سرنشین فدراتسیا به مدار ماه

ایسنا نوشت: سازمان فضانوردی روسیه(روسکاسموس) با انتشار یک فیلم ویدئویی ضمن نشان دادن توانایی های ناو سرنشین دار فدراتسیا، مدعی شد که این سفینه در سال 2026 پروازی در اطراف ماه پرواز خواهد داشت.

وعده روسکاسموس برای پرواز ناو بدون سرنشین فدراتسیا به مدار ماه

بر اساس صحبت های مهندس مارک سروف رئیس بخش آزمایش پروازی شرکت صنایع فضایی انرگیا- سازنده ناو فدراتسیا- نمونه مه نورد این ناو این سفینه 20 تن وزن خواهد داشت یعنی حدود سه برابر سایوز.

اما وزن نمونه ای که با آن به مدار زمین سفر می نمایند حدود 14 تن خواهد بود. این سفینه باید تا سال 2021 آماده نخستین پرواز آزمایشی خود به صورت بدون سرنشین باشد. سال 2024 را به عنوان سال پرواز آزمایشی آن با سرنشین در نظر گرفته اند.

روسکاسموس علاقمند است نخستین پرواز این سفینه به مدار ماه، در سال 2026 و به شکل بدون سرنشین انجام گردد و نمونه مه نورد آن بر اساس برنامه پیش بینی شده باید تا سال 2030 چهار نفر را به ماه ببرد.

ناو کیهانی فدراتسیا می تواند در حالت پرواز آزاد 30 روز (در مدار زمین) و مدت 14 روز (در مدار ماه) و در وضعیت پیوسته به ایستگاه فضایی بین المللی 365 روز و در حالت اتصال با ایستگاه مداری ماه تا 200 روز فعالیت داشته باشد.

سروف می گوید فدراتسیا با انجام تغییراتی توانایی پرواز به مریخ را هم دارد. ظرفیت این ناو چهار نفر است و می تواند همزمان با حمل چهار فضانورد، نیم تن بار را هم به مدار زمین و 100 کیلوگرم بار را به ماه ببرد. البته نمونه مداری آن در صورت بروز وضعیت اضطراری می تواند به قایق نجات شش نفره تبدیل گردد.

5656

منبع: خبرآنلاین
انتشار: بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1398 شناسه مطلب: 2500

به "وعده روسکاسموس برای پرواز ناو بدون سرنشین فدراتسیا به مدار ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وعده روسکاسموس برای پرواز ناو بدون سرنشین فدراتسیا به مدار ماه"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید