پیشنهاد افزایش سالانه 12.5 درصدی نرخ توقف در پارکینگ های شهرداری تهران

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شورای شهر حق معین نرخ برای پارکینگ های عمومی مانند فرودگاه مهرآباد و پارکینگ های خصوصی را ندارد، گفت: نرخ پارکینگ های عمومی متعلق به شهرداری تهران از سال 93 تا کنون ثابت مانده است. از این رو پیشنهاد شد تا نرخ توقف در این پارکینگ ها به ازای هر سال 12.5 درصد افزایش یابد.

پیشنهاد افزایش سالانه 12.5 درصدی نرخ توقف در پارکینگ های شهرداری تهران

به گزارش خبرنگاران، سید حسن رسولی در نوبت عصر جلسه امروز شورای شهر تهران و در جریان آنالیز لایحه عوارض افزایش ارزش قانونی ناشی از طرح های توسعه شهری و ساخت پارکینگ گفت: بحث های مفصل درباره این لایحه در کمیسیون شهرسازی و معماری به عنوان کمیسیون تخصصی و همچنین کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران صورت گرفته است. در حال حاضر میزان برخورداری شهرداری از محل عوارض و هزینه از طراحی و ساخت بسیار پایین بوده و این عوارض در بافت های فرسوده کاملاً رایگان است.

وی با بیان اینکه درصد عوارض افزایش ارزش قانونی ناشی از طرح های توسعه ای در این لایحه ممکن است بالا باشد، اما رقم آن بالا نیست که هیأت تطبیق فرمانداری تهران با آن مخالفت کند، اضافه کرد: این عوارض در مناطق غیر برخوردار پایین است و در شورای شهر تهران کسی به دنبال گران کردن عوارض شهری نیست.

وی تاکید نمود: عوارض افزایش ارزش قانونی ناشی از طرح های توسعه ای برای سال 97 بر مبنای سال 96 تا سقف 45 درصد به طور میانگین اضافه گردد که این سقف نباید بیش از مصوبه هیأت دولت باشد.

وی ادامه داد: افزایش و تصمیم گیری درباره افزایش عوارض بر اساس دفترچه تقویم املاک است. افزایش ارزش برای صاحبان پلاک و بازدهی منفی در اجرای طرح های توسعه شهری لحاظ شده است.

وی درباره ماده پنج این لایحه نیز گفت: لطفاً مسئول مربوطه در شهرداری تهران نسبت به بعضی از کاربری های فرهنگی، بهداشتی و ورزشی شرح دهد که این کاربری ها که کار تجاری می نمایند، مشمول عوارض هستند یا خیر؟

رسولی درباره لایحه معین نرخ ورودیه و حق توقف پارکینگ های عمومی شهر تهران و معین نرخ توقف پارکینگ های عمومی و نرخ پارک حاشیه ای نیز گفت: این لایحه برای معین عوارض برای پارکینگ های خصوصی نیست. زیرا شورا حق معین نرخ برای پارکینگ های عمومی و خصوصی را ندارد.

وی ادامه داد: در این لایحه درباره پارکینگ های عمومی متعلق به شهرداری تهران که از سال 93 تا کنون نرخ آن ثابت مانده تصمیم گیری خواهد شد و پیشنهاد افزایش 12.5 درصدی است که این میزان مورد تأیید فرمانداری تهران است.

وی در جریان آنالیز لایحه معین نرخ عوارض تردد در محدوده های مرکزی شهر تهران برای سال 98 که به نام لایحه کاهش آلودگی هوا و ترافیک تغییر پیدا کرد نیز گفت: ماهیت جریمه و عوارض کاملاً متفاوت است. جریمه توسط قانون گذار معین می گردد و عوارض از اختیارات شورای شهر است. در جلسه شب گذشته شورای هماهنگی حمل و نقل و ترافیک برای محدوده زوج و فرد نیز عوارض معین شده است و شخص فرماندار و معاون وی با هویت فردی نمی توانند اظهار نظر و مخالفتی در این باره داشته باشند.

رسولی تاکید نمود: درباره مصوبات شورای شهر کمیته تطبیق فرمانداری اظهار نظر می نماید که این هیأت با این موضوع موافق است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 17 خرداد 1398 شناسه مطلب: 3151

به "پیشنهاد افزایش سالانه 12.5 درصدی نرخ توقف در پارکینگ های شهرداری تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد افزایش سالانه 12.5 درصدی نرخ توقف در پارکینگ های شهرداری تهران"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید