پیشنهاد کمیسیون اروپا برای توقف تغییر ساعت زمستانی

کمیسیون اروپا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا پیشنهاد می نماید که از تغییر ساعت در ابتدای فصل بهار و پاییز خودداری نمایند.

پیشنهاد کمیسیون اروپا برای توقف تغییر ساعت زمستانی

به گزارش خبرنگاران، کمیسیون اروپا پیشنهاد داده تا تغییر ساعت در فصل بهار و تابستان انجام نگردد چرا که اکثریت مردم تمایل دارند در تمامی سال با تغییر ساعت روبرو نشوند.

جین کلاود جانکر رئیس کمیسیون اروپا گفت: آنالیز ها نشان می دهد بیش از 80 درصد شهروندان اتحادیه اروپا با عدم تغییر ساعت در فصل بهار و پاییز موافق هستند.

طبق قانون فعلی در اتحادیه اروپا، شهروندان تمامی 28 کشور عضو اتحادیه اروپا ملزم هستند که ساعت را در آخرین یک شنبه ماه مارس یک ساعت جلو کشیده و در آخرین یک شنبه ماه اکتبر به وضعیت قبلی خود بازگردانند.

در سفر با تور اروپا همراه ما باشید.

نتایج یک نظرسنجی آنلاین نشان می دهد که بیش از 80 درصد اروپایی ها با تغییر ساعت در سال مخالف هستند این و درحالیست که تغییر ساعت در بیشتر مناطق اروپا و آمریکای شمالی انجام می گردد.

به گزارش روزنامه گاردین، موافقان طرح تغییر ساعت تابستانی یا صرفه جویی در زمان نور روز معتقدند طولانی تر شدن ساعات عصر در فصل تابستان به حفظ انرژی و ارتقای بهره وری کمک می نماید. هرچند، مخالفان بر این باورند که برخی از افراد نمی توانند به راحتی خود را با این تغییر سازگار نموده و احساس می نمایند تاثیرات منفی کوتاه مدتی بر سلامتی شان دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 24 مهر 1397 شناسه مطلب: 360

به "پیشنهاد کمیسیون اروپا برای توقف تغییر ساعت زمستانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد کمیسیون اروپا برای توقف تغییر ساعت زمستانی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید