چالش کاربرد هوش مصنوعی در تحلیل داده های شهری برگزار می گردد

به گزارش مجله میهن به نقل از سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، چالش کاربرد هوش مصنوعی در تحلیل داده های شهری با همکاری دبیرخانه تهران هوشمند و کمیته برگزاری مسابقات هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی امیر کبیر در هفته پایانی آبان ماه 1398 در این دانشگاه برگزار می گردد.

چالش کاربرد هوش مصنوعی در تحلیل داده های شهری برگزار می گردد

این مسابقه یکی از مجموعه چالش های کاربرد هوش مصنوعی در تحلیل داده های شهری است که با هدف نهایی توسعه کاربردهای هوش مصنوعی در بهبود مدیریت شهری و افزایش هوشمندی برگزار خواهد شد.

رویکرد این مسابقه شناسایی مواردی است که در آنها بخشی از پلاک خودرو به گونه ای ناخوانا یا دست کاری شده باشد. به این معنی که شناسایی بعضی از ارقام یا حروف مربوط به پلاک غیرقابل تشخیص توسط هوش مصنوعی انجام گیرد.

در این مسابقه، مجموعه ای از تصاویر در اختیار هر یک از تیم های شرکت نماینده قرار داده می گردد که مربوط به یک ناحیه برش خورده از تصاویر ثبت شده در دوربین های کنترل ترافیک است و تیم ها باید این تصاویر ورودی را به یکی از سه دسته پلاک غیر مخدوش، پلاک مخدوش و غیرپلاک دسته بندی نموده و شماره پلاک مخدوش را تعیین نمایند. تعداد داده نمونه نیز جهت آشنایی تیم های شرکت نماینده در اختیار آن ها قرار داده می گردد.

ارزیابی کمی نتایج تیم ها بر اساس تعداد تشخیص های درست آن ها در هر یک از سه دسته تصاویر اشاره شده انجام می گردد و ارزیابی کیفی تیم ها نیز بر اساس گزارش ها و ارائه های فنی آن ها انجام خواهد شد. رتبه بندی نهایی تیم ها نیز توسط کمیته علمی مسابقه و بر اساس ارزیابی های کمی و کیفی آن ها صورت خواهد پذیرفت.

علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه شرکت در مسابقه و قوانین آن به سایت دانشگاه امیرکبیر به نشانی aaic.aut.ac.ir مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 12442

به "چالش کاربرد هوش مصنوعی در تحلیل داده های شهری برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش کاربرد هوش مصنوعی در تحلیل داده های شهری برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید