چگونه غولهای فناوری آینده سیستم بهداشت و درمان دنیا را متحول می نمایند؟

شرکت های آلفابت، آمازون، اپل و مایکروسافت برنامه هایی ویژه برای مراقبت های بهداشتی دارند. این برنامه ها می توانند آینده سیستم های بهداشت و درمان دنیا را متحول نمایند.

چگونه غولهای فناوری آینده سیستم بهداشت و درمان دنیا را متحول می نمایند؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، نتایج گزارش تحقیقاتی تیم پژوهشی بیزینس اینسایدر نشان می دهد که بسیاری از سیستم های توسعه خدمات درمانی دنیا متاثر از اقدامات غولهای فناوری خواهد بود.

بر اساس این آنالیز، صنعت بهداشت و درمان در حال تغییراتی عمیق است. هزینه های بهداشت و درمان به سرعت در حال افزایش است و در نتیجه تقاضای مصرف نمایندگان برای مراقبت از سلامتی نیز رو به افزایش است. بر همین اساس است که شرکت های مختلف نیز در حال کوشش هستند که در این حوزه فعال باشند.

شاید اغراق نباشد اگر بگوییم که سازمان های بهداشتی به طور فزاینده ای به شرکت های فناوری ملحق می شوند، تا این تحول را در مراقبت و کاهش هزینه های بهداشتی تسهیل نمایند. شرکت های فناوری پتانسیل ابتکارات مبتنی بر فناوری های دیجیتالی را برای یاری به ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و بیمه گران ارائه مراقبت های ایمنی به طور کامل دارند. این سیستم ها یاری می نمایند خدماتی مقرون به صرفه تر در اختیار کاربران قرار گیرد.

سیستم های خدمات فناوری برای سازمان های بهداشتی در همه مراحل به جمع آوری، تجزیه و تحلیل و استفاده از داده های بیمار یاری می نماید. بنابراین می تواند استفاده از خدمات درمانی را کاهش دهد و نتایج سلامت را بهبود بخشیده و در نهایت استقلال بیمار را ارتقا می دهد، چرا که می تواند هزینه های تورمی درمان را کاهش دهد.

از سوی دیگر، 4 شرکت های فناوری بزرگ مانند آلفابت، گوگل، آمازون، اپل و مایکروسافت حوزه بهداشت و درمان را فرصتی ویژه برای دسترسی به بازاری سود آور می بینند. این بازیکنان حوزه فناوری با تدوین قوانین و همکاری در زمینه ایجاد ابزارهای جدید برای مصرف نمایندگان، متخصصان پزشکی و بیمه گران نقشی پررنگ در بازار درمانی دارند.

سرفصل های این پژوهش شامل موارد زیر است:

_تخصص شرکت های فناوری در مدیریت و تجزیه و تحلیل داده ها همراه با قدرت محاسباتی قابل توجه آنها می تواند به حمایت از پرداخت نمایندگان مراقبت های بهداشتی، سیستم های بهداشتی و مصرف نمایندگان بپردازد تا بتوانند به طور گسترده ای در مورد چگونگی دسترسی به سلامت فکر نمایند

_هر شرکت فناوری بخاطر بخشی از بازار سودآور بهداشت و درمان در این حوزه فعالیت می نماید. بنابراین بر تخصص خاص خود برای توسعه ابزار و راه حلهایی برای مصرف نمایندگان، ارائه دهندگان و پرداخت نمایندگان حوزه سلامت متمرکز است

_آلفابت روی تسلط بر ذخیره سازی داده ها و تجزیه و تحلیل داده ها واقع شده است

_آمازون بر تجربه خود به عنوان یک پلت فرم توزیع برای کالاهای پزشکی متکی است و در کوشش است سیستم های مبتنی بر هوش مصنوعی را با یاری دستیار صوتی الکسا ادامه دهد. سیستمی که می تواند نگهبان سلامتی افراد خانه باشد

_اپل به طور فعال محصولات خود را به مراکز بهداشتی ارسال می نماید

_مایکروسافت با تمرکز بر ذخیره سازی در فضای ابری و تجزیه و تحلیل داده ها کار می نماید

منبع: انتخاب
انتشار: 19 فروردین 1398 بروزرسانی: 19 فروردین 1398 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 2031

به "چگونه غولهای فناوری آینده سیستم بهداشت و درمان دنیا را متحول می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه غولهای فناوری آینده سیستم بهداشت و درمان دنیا را متحول می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید