چین: بعضی سیاستمداران بریتانیایی، مصرانه خواهان جنگ سرد هستند

به گزارش مجله میهن، سفیر چین در انگلیس در یک نشست خبری ضمن انتقاد شدید از مواضع ضد چینی لندن اظهار داشت، بعضی سیاستمداران انگلیس مصرانه خواهان ایجاد جنگ سرد با چین هستند.

چین: بعضی سیاستمداران بریتانیایی، مصرانه خواهان جنگ سرد هستند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در انگلیس هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی انگلیس، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی انگلستان، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های انگلیس انتخاب کنید.

به گزارش گروه سیاسی مجله میهن، در حالی که تنش ها بین چین و غربی ها بر سر مسائلی از قبیل قانون امنیت ملی هنگ کنگ و فعالیت شرکت های چینی از قبیل هوآوی ادامه دارد، سفیر پکن به انگلیس درباره مواضع ضد چینی این کشور هشدار داد.

به نوشته اسپوتنیک، لیو شیائو مینگ سفیر چین در انگلیس با برگزاری یک نشست خبری در لندن درباره شرایط کنونی روابط دو کشور و تشدید اخیر تنش ها صحبت کرد.

این مقام چینی تشدید تنش ها بین روابط دو کشور را به مواضع ضد چینی انگلیس از قبیل ممنوعیت مشارکت شرکت هوآوی در زیر ساخت پروژه نسل پنجم شبکه تلفن همراه و انتقاد های لندن از پکن در رابطه با قانون امنیت ملی هنگ کنگ مرتبط دانست.

لیو شیائو مینگ گفت: آیا بریتانیا تغییر نموده یا چین؟ چین تغییری ننموده است و این بریتانیا است که تغییر نموده و طرف بریتانیایی باید تمام مسئولیت مسائل موجود در روابط را بپذیرد.

وی توضیح داد: بعضی سیاستمداران بریتانیایی همچنان به ذهنیت جنگ سرد چسبیده اند، آن ها دارند با موضوعی ادعایی تهدید چین، بازی می نمایند و چین را دولت خصم می بینند و به جدا شدن کامل از چین تهدید می نمایند و حتی مصرانه خواستار جنگ جدید با چین هستند.

سفیر چین در انگلیس اضافه کرد: چین نیست که خواستار آغاز جنگ سرد جدید است بلکه آن هایی که آن سوی اقیانوس آرام هستند خواستار چنین چیزی هستند.

اظهارات این مقام ارشد چینی خطاب به انگلیس در حالی مطرح شده که پکن اخیرا در اقدامی متقابل در رابطه با هنگ کنگ، از لغو توافق استرداد مجرمان با انگلیس، کانادا و نیوزیلند اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 31 شهریور 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 21959

به "چین: بعضی سیاستمداران بریتانیایی، مصرانه خواهان جنگ سرد هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: بعضی سیاستمداران بریتانیایی، مصرانه خواهان جنگ سرد هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید