چین نگران تکرار تجربه ترامپ در خروج از مذاکره با کره شمالی

به گزارش مجله میهن، بعد از شکست غیرمنتظره نشست چند روز گذشته بین ترامپ و رهبر کره شمالی در ویتنام، پکن نگران این مسئله است که رئیس جمهوری آمریکا به همان سرعت از مذاکره با چین نیز خارج گردد.

چین نگران تکرار تجربه ترامپ در خروج از مذاکره با کره شمالی

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله میهن به نقل از سی ان بی سی، خروج ترامپ از نشست با کره شمالی بدون دست یابی به نتیجه ای خاص برای بسیاری از کارشناسان نیز غافلگیر کننده بود و همین مسئله باعث شده که مقامات چینی نگران تکرار این سناریو در خصوص خود باشند.

یک مقام دراین ارتباط گفت: چینی ها دیدند که او از مذاکره با کره شمالی خارج شد و نگران هستند که او از توافق با چین نیز خارج گردد. فرستادن شی جین پینگ به مارالاگو و خروج ترامپ از مذاکره اتفاق جالبی نیست. این یک فاجعه دیپلماتیک خواهد بود.

این مقام با اشاره به اینکه مذاکره مستقیم بین ترامپ و رئیس جمهوری چین به چهار الی پنج هفته مقدمات احتیاج دارد و تا کنون اقدامی دراینخصوص صورت نگرفته، به این نتیجه رسید که دو طرف تصمیمی جدی برای مذاکره ندارند.

آدینه این هفته گزارشاتی مبنی بر لغو نشست بین رهبران چین و آمریکا در مارالاگو منتشر شد. کاخ سفید نیز در واکنش به این گزارشات خاطرنشان کرد که به صورت رسمی هیچ برنامه ریزی برای این انجام و یا لغو این نشست صورت نگرفته است.

منبع: تسنیم
انتشار: 1 شهریور 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 8036

به "چین نگران تکرار تجربه ترامپ در خروج از مذاکره با کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین نگران تکرار تجربه ترامپ در خروج از مذاکره با کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید