چین: هرگز در برابر فشارهای آمریکا تسلیم نخواهیم شد

پکن- خبرنگاران- سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به تهدیدهای آمریکا درباره افزایش تعرفه گمرکی نسبت به محصولات چینی گفت: چین تمایلی به ورود به جنگ تجاری ندارد اما از آن نیز نمی ترسد ما هرگز در برابر فشارهای خارجی تسلیم نخواهیم شد و قاطعانه از حقوق و منافع قانونی خود دفاع خواهیم کرد.

چین: هرگز در برابر فشارهای آمریکا تسلیم نخواهیم شد

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

گنگ شوانگ روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در پکن گفت که افزایش تعرفه نمی تواند مشکل را حل نماید و شروع جنگ تجاری به همه آسیب خواهد رساند.

او گفت: در ماه آوریل سال گذشته، آمریکا برای اولین بار تعرفه محصولات چینی را افزایش داد و چین نیز بلافاصله قاطعانه پاسخ این اقدام آمریکا را داد از آن به بعد، آمریکا پیوسته تهدیدهای جدیدی را مطرح نموده و بارها به صورت رسمی تعرفه را افزایش داده که چین نیز در برابر آن تدابیر لازم را اتخاذ نموده است.

در هفته گذشته، آمریکا تهدید کرد که میزان تعرفه 200 میلیارد دلار محصول چینی را از 10 به 25 درصد افزایش دهد این اقدام آمریکا تا کنون با مخالفت جامعه بین المللی و واکنش بازارهای اقتصادی رو به رو بوده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین در همین رابطه توضیح داد: پیش از این نیز چنین اتفاق هایی بارها افتاده است موضع چین همیشه تعیین است و آمریکا نیز به خوبی آن را می داند ما از آمریکا می خواهیم با تغییر سیاست هایش در کنار چین به یک سو حرکت کند تا یک توافق برد - برد میان دو طرف حاصل گردد.

او گفت: اکنون هیات مذاکره کننده چینی که در این شرایط راهی آمریکا شده است مسئولیت بزرگی بر عهده دارند و با تمام توان برای حل اختلافات کوشش خواهند کرد.

وی ادامه داد: عده ای از آمریکایی ها بر این تصور اشتباه هستند که چین عزم و توانایی لازم برای دفاع از منافع خود را ندارد و ضمن اطلاع رسانی غلط، بی هیچ قید و شرطی خواهان برآورده شدن خواسته های خود هستند؛ به صورت طبیعی چین نیز چنین رویکردی را رد می نماید و قاطعانه مخالف آن است.

**آساق**1904**

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 20 تیر 1398 شناسه مطلب: 5253

به "چین: هرگز در برابر فشارهای آمریکا تسلیم نخواهیم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: هرگز در برابر فشارهای آمریکا تسلیم نخواهیم شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید