کسری تجاری آمریکا به بالاترین میزان 6 ماهه رسید

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، در ماه آگوست در حالی با کاهش بارگیری دانه سویا، صادرات آمریکا بیش از پیش کاهش یافته و واردات رکوردی تاریخی ثبت نموده است که این نشان می دهد تجارت در ربع سوم بر رشد اقتصادی سنگینی خواهد نمود.

کسری تجاری آمریکا به بالاترین میزان 6 ماهه رسید

وزارت تجارت آمریکا گفت کسری تجاری این کشور، برای سومین ماه متوالی افزایش یافته است و با جهشی 6.4 درصدی به 53.2 میلیارد دلار رسیده است.

داده های ماه جولای هم اصلاح شد و نشان داده شد که کسری تجاری در آن ماه 50.0 میلیارد دلار و نه 50.1 میلیارد دلار، افزایش یافته است.

کسری تجاری آمریکا با چین که از لحاظ سیاسی از اهمیت بالایی برخوردار است، در ماه آگوست 4.7 درصد جهش کرد و به رکورد تاریخی 38.6 میلیارد دلار رسید.

اقتصاددانان شرکت کننده در نظرسنجی رویترز پیش بینی نموده بودند که کسری تجاری کل آمریکا 53.5 میلیارد دلار در ماه آگوست افزایش پیدا کند.

علی رغم سیاست های اول آمریکا دولت ترامپ، که منجر به جنگ تجاری تلخی بین آمریکا و چین گردیده است، شکاف تجاری همچنان در حال بزرگتر شدن است.

اگر میزان کسری تجاری آمریکا در طول تاریخ را با تورم اصلاح کنیم، آنگاه کسری تجاری آمریکا در ماه آگوست معادل 86.3 میلیارد دلار افزایش یافته است که بالاترین میزان آن از ژانویه 2006 تا کنون است. با این حساب افزایش کسری تجاری در ماه جولای هم 82.4 میلیارد دلار بوده است. جهش این کسری تجاری که به آن کسری تجاری واقعی می گویند نشان می دهد که مسائل تجاری می تواند تا 1 درصد از رشد اقتصادی آمریکا در ربع سوم را کاهش دهد.

در ربع دوم، تجارت آمریکا 1.2 درصد در رشد اقتصادی 4.2 درصدی سهیم بود و بیشتر نشان دهنده بارگیری بیش از حد دانه سویا برای چین، پیش از شروع تعرفه های آن کشور بود.

صادرات کالا و خدمات 0.8 درصد در ماه آگوست افت کرد و به 209.4 میلیارد دلار رسید. صادرات دانه سویا در این ماه 1 میلیار دلار کاهش یافت و صادرات نفت خام این کشور هم 0.9 میلیارد دلار افت کرد.

واردات کالا و خدمات 0.6 درصد در ماه آگوست افزایش یافت و به 262.7 میلیارد دلار رسید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 19 بهمن 1397 شناسه مطلب: 1162

به "کسری تجاری آمریکا به بالاترین میزان 6 ماهه رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسری تجاری آمریکا به بالاترین میزان 6 ماهه رسید"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید