کلاس زبان تضمینی در آکادمی زبان سخن برتر

ویژگی های یک آکادمی زبان خوب چیست؟ این روزها در همه شهرها به ویژه شهرهای بزرگ شاهد افزایش تعداد آکادمی زبان هستیم. رشد جمعیت و احتیاج مردم به فراگیری زبان و برقراری ارتباط با دیگر نقاط جهان، باعث شده تا شاهد افزایش تقاضای ثبت نام در آکادمی های زبان باشیم که خود این مسئله هم بر بیشتر شدن تعداد آکادمی ها تأثیرگذار بوده است.

کلاس زبان تضمینی در آکادمی زبان سخن برتر

به گزارش خبرنگاران، بنا بر اعلام آموزشگاه زبان سخن برتر، مسئله ای که در این بین به یک چالش برای زبان آموزان تبدیل شده است، پیدا کردن آموزشگاه زبان مناسب است. شما تقریباً در هر نقطه ای از سطح شهرهای بزرگ می توانید چندین آموزشگاه زبان های مختلف را مشاهده کنید که البته باید این را کنار تعداد آموزشگاه هایی مشهوری که برخی از آن ها دارای شعبه هم هستند، قرار دهید. این زیاد بودن تعداد، انتخاب را برای زبان آموزان بسیار سخت است. در واقع، آن ها به دنبال جایی هستند تا علاوه برداشتن هزینه کیفیت بالا، هزینه معقولانه و مناسبی را داشته باشد؛ اما سوال اصلی اینجاست که آموزشگاه زبان خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ به عبارت دیگر شما به چه عواملی در انتخاب یک آموزشگاه زبان دقت کنید؟ ما در آموزشگاه زبان سخن برتر با رعایت موارد زیر سعی نموده ایم تا بهترین آموزشگاه زبان در تهران باشیم.

1- پرسنل آنجا اطلاعات کافی از عملکرد مجموعه داشته و رفتار خوبی دارند

اولین موردی که زبان آموز به آن در هنگام ثبت نام برمی خورد، نحوه برخورد پرسنل آموزشگاه است. متأسفانه، برخی از آموزشگاه هایی که بعد از چند سال اسم و رسمی پیدا می نمایند، مانند اوایل برخورد مناسبی نداشته و خیلی حوصله پاسخ به سوالات افراد را ندارند و بیشتر آن ها را به سمت سایت و دریافت اطلاعات از آنجا راهنمایی می نمایند. این نوع رفتار به اصطلاح تو ذوق زبان زده و باعث می گردد و به راحتی آن ها را از ثبت نام پشیمان می نماید.

مسئله دیگر نداشتن اطلاعات کافی پرسنل ثبت نامی از کلاس ها است. پرسنل پذیریش باید با ساختار کلاس ها، ساعت آغاز، نام استاد و نوع کتاب کاملاً آشنا بوده و به خوبی بتواند آن ها را بیان کند. با این کار، آموزشگاه به نوعی برای افراد احترام قائل شده است.

2- متد آموزشی به روزی دارد

در ارسال میلادی، توسط مدرسان و آموزشگاه بین المللی زبان، متدهای جدیدی برای آموزش عرضه می گردد. این متدها بر اساس احتیاج جامعه و تغییرات تکنولوژی به وجود آمده و همچنین سعی شده تا مسائل روش های قبلی نیز در آن از بین برود. برای همین، هر آموزشگاه زبان که واقعاً ادعای به روز بودن می نماید، باید با متدهای بین المللی پیش برود. بهترین راه، آنالیز کتاب های آموزشی است. همچنین از پذیرش سوال کنید که از آیا در هنگام تدریس از فیلم و دیگر متدهای آموزشی هم استفاده می نماید یا خیر. آموزشگاه زبان سخن برتر از متد فیلم در همه کلاس های خود از جمله کلاس خصوصی زبان انگلیسی استفاده می نماید.

3- فضای مناسبی دارد

یک آموزشگاه زبان خود باید فضای مناسبی برای یادگیری داشته باشد. در اینکه بیشتر آموزشگاه ها در ایران از قبل منزل مسکونی بوده اند و به اصطلاح ساختار آموزشی ندارند، نباید شک کرد. البته تعدادی از آموزشگاه با تغییر دکوراسیون داخلی به خوبی توانسته اند تا ظاهر بسیار مناسبی را برای آموزشگاه زبان به وجود بیاورند. به هر حال، فضای آموزشگاه زبان باید به صورتی باشد که وقتی شما وارد آن می شوید، حس یادگیری زبان در شما زنده گردد. تمیز بودن، نحوه چیدمان جایگاه های کلاس، داشتن تخته وایت برد، ویدئو پروژکتور و بودن در مکانی آرام و نورگیر از مهم ترین عواملی است که باید در مشخص فضای مناسب آموزشگاه زبان در نظر گرفته گردد.

4- استادان با تجربه دارد

تمامی مدرسان آموزشگاه های زبان باید دارای مدرک TTC باشند. این مدرک نشان می دهد که آن ها توانایی تدریس زبان را دارند. در واقع این مسئله یک الزام برای هر آموزشگاهی است و استخدام هر مدرس بدون داشتن این مدرک، یک تخلف به حساب می آید. البته این روزها پیداکردن مدرس با تجربه سخت است؛ یعنی شما هیچ اطلاعاتی در مورد مدرسان آنجا ندارید؛ ولی می توانید از زبان آموزانی که در آنجا درس می خوانند، در مورد کیفیت تدریس مدرسان آنجا سوال بپرسید. مهارت استادان برای دوره های تخصصی مانند دوره آیلتس اهمیت بسیار بالایی پیدا می نماید.

5- شرایط کلاس خوبی دارد

بیشتر زمان شلوغی آموزشگاه ها، پنج شنبه یا آدینه است. در واقع از آنجا که بیشتر مردم شاغل هستند، به دنبال آموزشگاهی در آخر هفته کلاس داشته باشد. در واقع، آموزشگاه های زبان برای اینکه بتوانند زبان آموز زیادی را جذب نمایند، بهترین ساعت را کلاس تشکیل می دهد.

6- تعداد زبان آموز زیادی داشته باشد

هر آموزشگاهی به دو دلیل زبان آموز کمی دارد: تازه افتتاح شده است یا کیفیت خوبی ندارد. آموزشگاه تازه تأسیس شده خیلی ساعت تناوب کلاس ندارد و بیشتر زبان آموز دوره ترم یک را قبول می نماید؛ اما آموزشگاه زبانی که قدیمی است و هنوز زبان آموز کمی به آنجا می رود، باید به کیفیت کاری آن شک کرد. به هر حال این نکته را در نظر داشته باشید که همه مردم به سراغ آموزشگاه های خوب نمی روند و بیشتر ترجیح می دهند تا برای افزایش سطح دانش زبانی خود، به سراغ آموزشگاه های گمنام اما با کیفیت بروند. تعداد زبان آموزان یکی از عوامل مشخص کیفیت تدریس است.

7- هزینه معقولانه ای داشته باشد

هزینه خیلی بالا نمی تواند نشان دهنده بالا بودن کیفیت تدریس باشد. برخی از آموزشگاه های زبان برای در چشم بودن خودشان، شهریه را بالاتر از بقیه مشخص می نمایند. شهریه خیلی پایین هم نباید شما را وسوسه کند. متأسفانه برخی از این آموزشگاه ها برای پایین تر نشان دادن شهریه، کتاب درسی را به چندترم تقسیم می نمایند که در واقع هیچ تفاوتی از یک ترم آموزشگاه با شهریه بالاتر ندارند. آن ها با استفاده از این روش فقط قصد جذب و وسوسه زبان آموزان برای ثبت نام را دارند. به همین آموزشگاه زبان را انتخاب کنید که هزینه مناسبی داشته باشد. برای این کار می توانید نرخ چند آموزشگاه زبان را پرس وجو نموده تا به یک رنج متعادل دست پیدا کنید.

8- مدیریت مناسبی داشته باشد

شما باید بتوانید در هنگام ثبت نام با مدیریت آموزشگاه صحبت کنید. مدیر آموزشگاه زبان باید کسی باشد که اول از همه خود او با مدرس بوده و دوم اینکه به شیوه های تدریس و چگونگی برخورد مناسب مسلط باشد. مدیریت آموزشگاه زبان باید همواره در دسترس بوده و در هرلحظه آماده دریافت شکایات و نقدها از طرف زبان آموزان باشد. همچنین نحوه رفتار باید به صورتی باشد تا زبان آموز احساس کند که برای او ارزش قائل هستند.

انتهای رپرتاژ خبری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 21 تیر 1398 شناسه مطلب: 5283

به "کلاس زبان تضمینی در آکادمی زبان سخن برتر" امتیاز دهید

1 کاربر به "کلاس زبان تضمینی در آکادمی زبان سخن برتر" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلاس زبان تضمینی در آکادمی زبان سخن برتر"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید