کمبود مربی اسکواش با کیفیت در استان ها، ضعف فدراسیون در آموزش

به گزارش خبرنگاران، الهام شیرزاد بعدازظهر شنبه در مصاحبه با خبرنگاران ورزشی استان گلستان، اظهار کرد: تیم ملی اسکواش زنان ایران 6 سال قبل در مسابقات قهرمانی آسیا تمام دیدارهایش را واگذار کرد و یازدهم شد اما سال جاری در این رقابت ها با کسب سه پیروزی در صندلی ششم نهاده شد.

کمبود مربی اسکواش با کیفیت در استان ها، ضعف فدراسیون در آموزش

وی اضافه کرد: رسیدن از صندلی یازدهم به ششم در 6 سال نشان دهنده روند رو به رشد اسکواش زنان ایران دارد و باید کوشش کنیم تا این سیر صعودی سرعت بیشتری به خود بگیرد.

شیرزاد با بیان اینکه فدراسیون اسکواش نیازمند همراهی هیئت های استانی است، توضیح داد: تعداد مربیان نخبه و با کیفیت در استان ها کم است در حالی که سطح مربیان باید در کنار سطح ورزشکاران ارتقا پیدا کند و در صورت کوشش نداشتن هیئت های استانی، برنامه های فدراسیون اسکواش هم عملی نخواهد شد.

وی ادامه داد: یکی از مسائل فدراسیون اسکواش آموزش مربیان است و باید اعتراف کنم که در این بخش دچار ضعف هستیم و باید به طور جدی کار کنیم.

فدراسیون اسکواش تفاوتی میان ورزشکاران مرد و زن قائل نیست

نایب رئیس فدراسیون اسکواش با بیان اینکه این فدراسیون تفاوتی میان ورزشکاران مرد و زن قایل نبوده، گفت: فکر می کنم تنها فدراسیونی هستیم که در بازی های آسیایی جاکارتا تعداد ورزشکاران زن آن از ورزشکاران مرد بیشتر بودند.

شیرزاد در خصوص برگزاری اردوهای خارج از کشور برای تیم ملی اسکواش زنان ایران، اعلام کرد: پیش از مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی، اردوی تدارکاتی را در کشور مالزی برگزار کردیم که نتیجه خوبی هم به همراه داشت اما اکنون با توجه به نوسانات ارز شرایط برای برگزاری اردو سخت گردیده است.

وی اضافه کرد: باید از تیم های ملی دیگر کشورها برای حضور در ایران و برگزاری اردوی مشترک دعوت کنیم که چندین کشور اردوی مشترک با رقم پیشنهادی ما را قبول نکردند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کمبود مربی اسکواش با کیفیت در استان ها، ضعف فدراسیون در آموزش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود مربی اسکواش با کیفیت در استان ها، ضعف فدراسیون در آموزش"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید