کنگو از نگاه دوربین عکاس ایرلندی

کشورهای آفریقایی بعد از این همه رشد در فرهنگ جهانی همچنان با فقر در جهات مختلفی قرار دارند ولی طبیعت این قاره همچنان از زیباترین مناظر طبیعی در جهان است در ادامه میخواهیم از طبیعت کنگو بگوییم.

کنگو از نگاه دوربین عکاس ایرلندی

ریچارد موس، عکاس ایرلندی در مجموعه عکس های خود موسوم به Infra که در رابطه با جنگ و تاثیرات مخرب آن روی زندگی انسان ها و به طور همزمان، روی محیط زیست به ثبت رسیده اند، سعی کرده آثار جنگ های پی در پی جمهوری دموکراتیک کنگو را با افکتی از نور صورتی به تصویر بکشد.

این هنرمند مشهور، مجموعه عکس اینفرا را با استفاده از تکنیک منسوخ شده فیلم رنگی مادون قرمز کمپانی کداک گرفته. این فناوری در دهه 40 میلادی توسط کداک اختراع شده و در ارتش و به منظور ردیابی دشمنان استتار کرده، استفاده می شد.

شاید بد نباشد بدانید که در عکاسی مادون قرمز، قسمت مرئی نور حذف و فقط پرتوهای مادون قرمز ثبت می‌ شوند.

اینفرادر اصل، کشور جنگ زده کنگو را از نمایی دیگر به تصویر کشیده است؛ کشوری 70 میلیون نفری که چندین دهه است درگیر جنگ و تجاوز به عنف و دیگر خشونت‌ های جنسی است. جنگل‌ های وسیع این کشور در اختیار گروه‌ های نظامی قرار دارد که از تجاوز به عنوان یکی از مهم ترین سلاح‌ ها برای نابودی جوامع دیگر استفاده می کنند.

کنگو، دومین کشور بزرگ قاره آفریقا محسوب می شود اما باید آن را به عنوان نا امن ترین کشور برای زندگی زنان برشمرد. به طوری که بر اساس یک گزارش در سال 2009 بیش از 8 هزار زن در این کشور مورد تجاوز قرار گرفتند. همچنین گفته می شود به طور میانگین از هر یک هزار زن کنگویی 29 نفر از آنان مورد تجاوز قرار گرفته اند.

انتشار: بروزرسانی: 30 دی 1397 شناسه مطلب: 4

به "کنگو از نگاه دوربین عکاس ایرلندی" امتیاز دهید

1 کاربر به "کنگو از نگاه دوربین عکاس ایرلندی" امتیاز داده است | امتیاز: 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگو از نگاه دوربین عکاس ایرلندی"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید