کولاکوویچ: از نظر روحی آسیب دیدم، فدراسیون ایران نگذاشت مصاحبه کنم

به گزارش مجله میهن، سرمربی صربستانی والیبال ایران مطرح کرد از نحوه برکناری از راهنمایی تیم ملی والیبال ایران ناراحت است.

کولاکوویچ: از نظر روحی آسیب دیدم، فدراسیون ایران نگذاشت مصاحبه کنم

به گزارش ایسنا به نقل از سایت danas, ایگور کولاکوویچ سرمربی صربستانی والیبال ایران درباره حضور در تیم ملی والیبال ایران به صحبت پرداخت.

به طور رسمی، من هنوز سرمربی تیم ملی والیبال ایران هستم زیرا همکاری با فدراسیون والیبال ایران هنوز به طور رسمی فسخ نشده است و قرارداد فعلی من در ماه سپتامبر منقضی می گردد. با این حال و در عمل، همه چیز متفاوت است. با درک شرایط قبل و به خصوص بعد از تصمیم به تعویق انداختن بازی های المپیک ، من 20 روز پیش با مسئولان ایرانی تماس گرفتم تا افکار آن ها را درباره اوضاع جدید بشنوم. هنگامی که به من خیلی واضح گفته شد که بخاطر شرایط مالی و تعویق بازی های المپیک، رئیس فدراسیون مایل به ادامه همکاری با من نیست، چنین تصمیمی گرفته شد. اگرچه من یک تیم و یک کادر حرفه ای را انتخاب نموده ام و با این افراد عظیم هدف اصلی من، یعنی قرار دریافت در مسابقات توکیو را برآورده کردم و با چند موفقیت بسیار چشمگیر دیگر در چهار سال قبل از آن توانستم کارم را پیش ببرم.

منطق این تصمیم کجاست؟

از من خواسته شد با رسانه های ایران صحبت نکنم. هیچکس از حقیقت خبر ندارد. به همین دلیل خبر رفتن من برای عموم منتشر شد. مردم در دنیای والیبال می دانند که آیا ممکن است مرتکب تخلف شوم. هر کارفرمایی حق دارد قبل از موافقت، نظر خود را تغییر داده و کارمند را اخراج کند. من از لحاظ انسانی بیشتر صدمه دیده ام. نه تنها به این دلیل که کسی خواهد آمد بلکه به این دلیل که این کار بدون هیچ سبکی صورت گرفته است. من درک واقعی از شرایط سخت داشتم. همه گیری ویروس کرونا به همه ما آسیب رساند و اینکه چقدر ممکن است از نظر مالی شرایط آن طور که انتظار می رفت نبود. من حتی تقاضای پرداخت کامل مبلغ قرارداد و غرامت از فدراسیون والیبال ایران نکردم، چون تنها هدفم این بود که والیبال ایران به المپیک برسد. حالا تنها منتظر هستم تا جزئیات فسخ قرارداد برای من ارسال گردد. من خواستار یک توافق منصفانه هستم.

آینده مربیگری شما چگونه خواهد بود؟

قطعا به اروپا برمی گردم تا راهنمایی یک تیم باشگاهی را برعهده بگیرم البته هنوز تیم بعدی من تعیین نیست و باید تکلیفم را با فدراسیون ایران تعیین کنم از طرفی هم ویروس کرونا همه فعالیت های ورزشی را تعلیق نموده و من هم مثل سایر مردم دنیا منتظر خاتمه این ویروس و بازگشت به شرایط عادی هستم.

نظرتان درباره کشور ایران چیست:؟

ایران کشوری زیبا با مردمانی خوب است. قبل از اینکه به ایران بروم تصور دیگری از ایران داشتم که کاملا الان با تصویری که از ایران دارم متفاوت است. من شرایط کاری بسیار خوبی در ایران داشتم. با این حال مسائل سازمانی عظیمی وجود داشت که یکی از آن ها نبود ثبات مدیریت بود. والیبال ایران در مقطعی حتی بدون رئیس بود. از طرف دیگر مثل سایر مربیان خارجی که به ایران آمده بودند، حضور من هم با مخالفت مربیان ایرانی و رسانه ها روبرو شد. من به کار کردن در شرایط پرفشار عادت کردم.

درباره تیم ملی والیبال ایران چه نظری دارید؟

ایران تیم والیبال بسیار خوبی دارد و نتایج خیلی خوبی به دست آورده است. این تیم بارها قهرمان آسیا شده و نتایج خوبی در لیگ ملت ها کسب نموده است. این تیم در رده بندی فدراسیون دنیای از صربستان که قهرمان اروپا شده هم بالاتر است و سهمیه حضور در المپیک را به دست آورده، ولی ابرقدرت نیست. آن ها ذهنیت یک ابرقدرت را دارند و قسمت ناراحت کننده داستان همین جا شروع می گردد و مثلا قبول شکست 3 بر 2 مقابل برزیل برای آن ها خاتمه دنیاست.

منبع: عصر ایران
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 20 خرداد 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 18807

به "کولاکوویچ: از نظر روحی آسیب دیدم، فدراسیون ایران نگذاشت مصاحبه کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کولاکوویچ: از نظر روحی آسیب دیدم، فدراسیون ایران نگذاشت مصاحبه کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید