گاوداری 6000 راسی در منطقه قهاوند همدان راه اندازی می گردد

به گزارش خبرنگاران، حمیدرضا حاحی بابایی پیش از ظهر دوشنبه در آیین افتتاح سالن ورزشی روستای عبدالرحیم قهاوند گفت: این سالن ورزشی با مساحت 828 مترمربع توسط اداره کل نوسازی همدان احداث گردیده و پاسخی برای فعالیت های ورزشی دانش آموزان و اهالی این روستا است.

گاوداری 6000 راسی در منطقه قهاوند همدان راه اندازی می گردد

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز در روستای گنبد بخش مرکزی همدان کلنگ احداث یک سالن ورزشی به مساحت 1000 مترمربع با اعتبار مصوب 3 هزار میلیون ریال به زمین زده شد.

وی تاکید نمود: واحد قطعه بندی و بسته بندی مرغ نیز با ظرفیت روزانه 3 تن مرغ و 3 تن گوشت با هزینه 15 هزار میلیون ریال در شهرک صنعتی گنبد مورد بهره برداری نهاده شد که می تواند به طور مستقیم زمینه اشتغال 20 نفر را فراهم کند.

حاجی بابایی بابیان اینکه توجه به تولیدات کشاورزی می تواند ضمن ایجاد اشتغال مستقیم در صنایع تبدیلی موجب ایجاد اشتغال غیرمستقیم گردد، گفت: بهره برداری از آبیاری تحت فشار در 100 هکتار از اراضی کشاورزی روستای یسرلو قهاوند قدم دیگری است که به همت کشاورزان این منطقه برداشته شد.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه این امر در مکانیزه کردن کشاورزی منطقه موثر است و با این رویه در شرایط کنونی می توان از منابع موجود بیشترین بهره برداری را داشت، گفت: یکی از پروژه های زیر ساختی در منطقه پروژه گاوداری 6000 راسی است که احداث خواهد شد.

وی تاکید نمود: طی هماهنگی های ایجاد گردیده ناظران از تهران در منطقه حضور یافتند و پروژه با اعتبار 107 میلیارد تومان به عنوان بزرگترین پروژه توسط بنیاد مستضعفان اجرایی خواهد شد.

حاجی بابایی گفت: در برنامه های توسعه ای قهاوند این منطقه به عنوان قطب دامداری طراحی و برنامه ریزی گردیده و با ایجاد زیر ساختهایی مانند راه های ارتباطی از جمله اتوبان ملایر به همدان و ملایر به تهران با اعتباری افزون بر 70 میلیارد تومان در حال پیگیری است.

وی با تشکر از امام جمعه قهاوند اضافه نمود: هماهنگی های خوبی در بین مسئولین وجود دارد و همین امر زمینه رشد منطقه را فراهم ساخته است.

وی به ساماندهی شبکه آب و فاضلاب با اعتبار 26 میلیارد تومان اشاره نمود و گفت: در قهاوند برنامه های توسعه ای و زیر ساختی بسیاری در دست اقدام است که از جمله به ساخت مدرسه و سالن های ورزشی می توان اشاره نمود.

نماینده مردم همدان، فامنین و قهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: بنیاد مسکن متعهد گردیده به تمام روستاهای زیر 20 خانوار، برای بهسازی راه روستایی قیر اختصاص دهد.

وی تاکید نمود: دستاوردهای بسیار خوبی در منطقه وجود دارد که حاصل همکاری، مدیریت، هماهنگی های ایجاد گردیده توسط نمایندگان و مدیریت شهرستان و استان است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 4 آذر 1397 شناسه مطلب: 580

به "گاوداری 6000 راسی در منطقه قهاوند همدان راه اندازی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گاوداری 6000 راسی در منطقه قهاوند همدان راه اندازی می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید