گردش آزاد اطلاعات و شفافیت راه مبارزه با فساد است

به گزارش مجله میهن، یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به نقش تاثیر آزادی رسانه ها بر مقابله با فساد و رانت، گفت: شفافیت ضدفساد و رانت خواری و فرصت طلبی است و رسانه ها هم ابزار شفافیت هستند.

گردش آزاد اطلاعات و شفافیت راه مبارزه با فساد است

یدالله طاهرنژاد در گفت وگو با مجله میهن درباره تاثیر اعلام دارایی و اموال مسئولان بر مقابله با فساد و بازسازی افکارعمومی نسبت به مسئولان اظهار کرد: گردش آزاد اطلاعات و شفافیت راه مبارزه با فساد و ترویج فرهنگ فسادستیزی در جامعه است. هرجا با شفافیت و گردش آزاد اطلاعات مقابله و رسانه محدود و محکوم شد، زمینه برای توزیع رانت و گسترش فساد فراهم می گردد.

وی در ادامه اضافه کرد: اگر بناست با فساد مبارزه جدی گردد، باید شفافیت در همه شئون گسترش یابد. آزادی قلم و بیان به گونه ای باشد که رسانه ها قادر باشند بر تاریک خانه ها نور انداخته و آن را روشن نمایند. شفافیت ضدفساد و رانت خواری و فرصت طلبی است و رسانه ها هم ابزار شفافیت هستند.

این فعال سیاسی در خاتمه اعلام کرد: اگر این اتفاقات رخ دهد دیگر نیازی به قوانینی مثل اعلام دارایی و اموال مسئولان نیست. وقتی شفافیت اصل باشد دیگر مسئولی قادر نخواهد بود که زندگی مخفیانه داشته و جامعه از دارایی ها و اموال او بی خبر باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 11984

به "گردش آزاد اطلاعات و شفافیت راه مبارزه با فساد است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردش آزاد اطلاعات و شفافیت راه مبارزه با فساد است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید