یوآن جایگزین دلار و یورو در معاملات گردشگری گردد

به گزارش مجله میهن، تورگردانان چینی از مقامات گردشگری ایران درخواست کردند: یوان ارز رایج و مورد استفاده در معاملات گردشگری چینی ها و ایرانی ها گردد.

یوآن جایگزین دلار و یورو در معاملات گردشگری گردد

به گزارش مجله میهن، جمعی از تور گردانان چینی در سفر به ایران و در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، درخواست کردند: یوان در معامله چینی ها با مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری جایگزین سایر ارزها نظیر دلار و یورو گردد که دلاور بزرگ نیا برای پیگیری این موضوع، قول مساعد داد و تاکید نمود: در کنار بخش خصوص برای تکمیل زیرساخت ها و فرهنگ سازی حضور گردشگران چینی در استان تهران کوشش می گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در این دیدار به اشتراکات فرهنگی و تاریخی ایران با چین که این کشور را به بازاری ارزشمند در توسعه گردشگران ورودی تبدیل نموده است، اشاره نمود و اضافه نمود: با وجود آن که ایران مقصدی ارزان و نزدیک به کشور چین به شمار می آید، اما تعداد گردشگران این کشور در ایران کمتر از حد انتظار بوده است. امید داریم با توسعه تعاملات بخش خصوصی و نهادهای دولتی دو کشور، حضور بیشتر گردشگران چینی را ببینیم.

وی با اشاره به نقش تبلیغات شفاهی گردشگران خارجی در تصویرسازی درست از ظرفیت های فرهنگی و گردشگری ایران، اعلام کرد: نقشی که مدیران دفاتر تورگردان در معرفی کشورها می توانند داشته باشند هیچ نهاد دیگری نمی تواند داشته باشد و این دلیلی بر نقش دیپلماسی فرهنگی در توسعه تعاملات بین ملت ها است.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران اظهار کرد: بسیار خرسندیم که تورگردانان چین با رضایت و خاطره ای خوش، ایران را ترک می نمایند. این اتفاق می تواند در آینده نه چندان دور به حضور گردشگران چینی در کشور منجر گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 2390

به "یوآن جایگزین دلار و یورو در معاملات گردشگری گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یوآن جایگزین دلار و یورو در معاملات گردشگری گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید