13 طرح صنعتی و معدنی استان سمنان بهره برداری و کلنگ زنی می گردد

به گزارش مجله میهن، بهروز اسودی صبح یکشنبه در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به اینکه 13 طرح صنعتی و معدنی استان سمنان بهره برداری و کلنگ زنی می گردد، گفت: هم زمان با سفر رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت به استان این طرح ها با سرمایه گذاری ریالی بیش از سه هزار و 900 میلیارد ریال و ارزی 57 میلیون یورو افتتاح و کلنگ زنی می گردد.

13 طرح صنعتی و معدنی استان سمنان بهره برداری و کلنگ زنی می گردد

وی با اشاره به سرمایه گذاری و اشتغال زایی بالای این طرح ها توضیح داد: با راه اندازی و افتتاح این تعداد طرح در سطح استان سمنان، زمینه اشتغال حدود یک هزار و 500 نفر در استان فراهم خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: بهره برداری از طرح توسعه یک شرکت چوب در سمنان با ظرفیت فراوری سالانه 96هزار مترمکعب تخته فیبر خام و سرمایه گذاری ریالی 950 میلیارد ریال و ارزی 15 میلیون یورو از طرح های قابل افتتاح در سفر ریاست محترم جمهور به استان است که با راه اندازی این مجموعه زمینه اشتغال حدود 310 نفر در استان فراهم می گردد.

اسودی اظهار داشت: افتتاح واحد فراوریی صنعت پتاس در گرمسار با ظرفیت فراوری سالانه 140 هزار تن سولفات پتاسیم و اسید کلریدریکو با سرمایه گذاری 153 میلیارد ریال از دیگر طرح های قابل افتتاح است که با بهره برداری از این مجموعه نیز زمینه اشتغال حدود 100 نفر در استان ایجاد خواهد شد.

وی ادامه داد: بهره برداری از شرکت فولاد شاهرود با سرمایه گذاری بیش از 275 میلیارد ریال برای فراوری100هزار تن شمش فولاد از دیگر پروژه های صنعتی در استان سمنان محسوب می گردد که با راه اندازی آن حدود 150 نفر مشغول به کار خواهند شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در ادامه از افتتاح فاز نخست یک شرکت داروسازی در سمنان طی سفر هیئت دولت به استان اطلاع داد و اضافه کرد: این واحد فراوریی با سرمایه گذاری ریالی بالغ بر 530 میلیارد ریال و ارزی 13 میلیون یورو ظرفیت فراوری 160 میلیون عدد کپسول و 600 میلیون عدد قرص را دارد و برای 110 نفر فرصت شغلی ایجاد می نماید.

اسودی همچنین از افتتاح یک واحد فراوریی دیگر در سمنان اطلاع داد و گفت: در سفر اعضای هیئت دولت به استان یک واحد فراوریی با سرمایه گذاری 69 میلیارد ریال و اشتغال زایی حدود 20 نفر به بهره برداری می رسد که درزمینهٔ فراوری سیستم تهویه مطبوع خودرو فعالیت خواهد نمود.

وی با اشاره به دیگر طرح های قابل افتتاح در استان گفت: در این سفر و با حضور کاروان تدبیر و امید در استان عملیات اجرایی هشت طرح صنعتی و معدنی در سطح استان شروع و کلنگ زنی خواهد شد که برای راه اندازی این تعداد طرح بالغ بر یک هزار و 900 میلیارد ریال سرمایه گذاری پیش بینی می گردد و با بهره برداری کامل این طرح ها زمینه اشتغال حدود 770 نفر در استان فراهم خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: mihanmall.com شناسه مطلب: 2340

به "13 طرح صنعتی و معدنی استان سمنان بهره برداری و کلنگ زنی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "13 طرح صنعتی و معدنی استان سمنان بهره برداری و کلنگ زنی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید