75 درصد فعالیت های اقتصادی خوزستان وابسته به نفت است

به گزارش خبرنگاران، محمود خواجه احمد عطاری عصر امروز سه شنبه در نشست خبری اظهار کرد: دو نوع مالیات داریم؛ یکی مستقیم و دیگری ارزش افزوده که بر عملکرد وضع می گردد.

75 درصد فعالیت های اقتصادی خوزستان وابسته به نفت است

وی اضافه کرد: سال گذشته قریب به پنج هزار و 600 میلیارد تومان سهمیه وصولی مالیات خوزستان بود که دو هزار میلیارد تومان مستقیم و حدود دو هزار و 700 میلیارد تومان آن نیز مالیات بر ارزش اضافه کرده بود.

معاون درآمدهای مالیاتی شهرستان های اداره کل امور مالیاتی خوزستان با اشاره به تحقق بالای 90 درصد سهمیه مالیاتی سال گذشته در این استان توضیح داد: طرح جامع مالیاتی 32 پروژه دارد که 30 پروژه آن تاکنون محقق گردیده است.

خواجه احمد عطاری ادامه داد: طرح جامع مالیاتی یک سیستمی به اسم آی. پی. اس دارد که بر اساس آن دیگر مثل گذشته فعالیت های اقتصادی هر استان در همان محل محاسبه نمی گردد و در واقع واحدهای تشکیل دهنده مالیاتی در یک بانک اطلاعاتی به صورت یکپارچه در سامانه ثبت و محاسبه می شوند.

وی عنوان نمود: در استان حدود 134 هزار واحد مشاغل مختلف داریم که 115 هزار مورد آن فعال است و مابقی یا تغییر شغل داده و یا کار خود را تعطیل کردند.

معاون درآمدهای مالیاتی شهرستان های اداره کل امور مالیاتی خوزستان گفت: 54 هزار شرکت هم داریم که تعدادی فعال و بخشی نیز غیرفعال هستند.

خواجه احمد عطاری اطلاع داد: 70 تا 75 درصد فعالیت اقتصادی خوزستان وابسته به نفت است یعنی هرچقدر شرکت های نفتی فعال تر باشند واریزی و گردش سرمایه در استان بهتر شکل می گیرد.

وی یادآور شد: بین 100 درصد جامعه هدفی که باید مالیات پرداخت نمایند، 80 درصد مؤدیان باید 20 درصد مالیات استان و 20 درصد مؤدیان باید 80 درصد مالیات خوزستان را پرداخت نمایند که معمولا 20 درصد بیشتر از مابقی فرار مالیاتی دارند.

معاون درآمدهای مالیاتی شهرستان های اداره کل امور مالیاتی خوزستان با اشاره به اینکه خوزستان در تخصیص اعتبارات عمرانی و جاری جزو پنج استان اول است، اطلاع داد: از سال 95 که اصلاحیه قانون مالیاتی اجرا شد، دیگر منهای بخش کشاورزی هیچ معافیت مالیاتی در سیستم نداریم؛ البته معافیت مالیاتی به عنوان مالیات صفر تغییر نام داشت.

خواجه احمد عطاری در سرانجام با اشاره به اینکه تمام وضع مالیات بر اساس قانون انجام و اعمال می گردد، گفت: امکان وضع مالیات به صورت سلیقه ای وجود ندارد و ملاک برای انجام این کار فقط قانون است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 6 آبان 1397 شناسه مطلب: 427

به "75 درصد فعالیت های اقتصادی خوزستان وابسته به نفت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "75 درصد فعالیت های اقتصادی خوزستان وابسته به نفت است"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید