89 درصد خانوارهای اردبیلی گاز دارند

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: در حال حاضر 89 درصد خانوارهای شهری و روستایی استان اردبیل از نعمت گاز بهره مند هستند.

89 درصد خانوارهای اردبیلی گاز دارند

به گزارش خبرنگاران، فیروز خدایی در آئین افتتاح پروژه های گازرسانی به روستاهای اردبیل به مناسب هفته دولت اظهار کرد: تاکنون 9 هزار و 100 کیلومتر خطوط تغذیه و شبکه انتقال اجرایی گردیده که 3 هزار و 850 کیلومتر آن در دولت تدبیر و امید به انجام رسیده است.

وی اعلام نمود: قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تنها 400 روستا از نعمت گاز بهره مند بودند که در حال حاضر این تعداد روستاهای بهره مند به یک هزار و 109 روستا رسیده است که 709 روستا در پنج سال اخیر از این نعمت بهره مند شدند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل با بیان اینکه برای گازرسانی به روستاهای بالای 20 خانوار بودجه مستقل در حوزه گازرسانی تعریف گردیده است، گفت: ما طی دو سه سال آینده با بهره مند کردن تمام روستاهای بالای 20 خانوار در ردیف استان های سبز قرار خواهیم گرفت.

خدایی اضافه نمود: در حال حاضر 456 هزار مشترک از نعمت گاز بهره مند هستند که 137 هزار مشترک در این پنج سال به مجموع مشترکان ما اضافه نموده گردیده است.

وی با یادآوری اینکه 89 درصد خانوارهای شهری و روستایی استان اردبیل از گاز طبیعی استفاده می نمایند، توضیح داد: با گازرسانی به 275 روستا که در حال اجراست، جمعیت تحت پوشش استان به 97 درصد خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل به گازرسانی به واحدهای صنعتی با هدف افزایش فراوری و اشتغال اشاره نمود و گفت: ما به واسطه پراکندگی خطوط تغذیه و شبکه انتقال هیچ مشکلی را در گازرسانی به محورهای صنعتی شاهد نیستیم و آمادگی داریم تا صاحبان واحدهای فراوریی و صنعتی را از نعمت گاز بهره مند سازیم.

خدایی به پروژه های افتتاحی در هفته دولت شامل گازرسانی به 60 روستا با جمعیتی بالغ بر یک هزار و 650 خانوار اشاره نمود و اضافه نمود: در این هفته گازرسانی به 6 پروژه در قالب محور صنعتی به انجام رسیده و ما با 160 میلیارد ریال اعتبار به این محورهای صنعتی و خانوارهای روستایی گازرسانی را انجام می دهیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 25 مهر 1397 شناسه مطلب: 375

به "89 درصد خانوارهای اردبیلی گاز دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "89 درصد خانوارهای اردبیلی گاز دارند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید