سلامتی و پزشکی

محسنی بندپی عنوان کرد؛ لزوم توجه نهاد ها و دستگاه های مختلف بر حوزه سلامت

سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: سلامت امری بین بخشی است و وزارت بهداشت اعلام می نماید 20 درصد سلامت به این وزارت مربوط است و برای مابقی، دستگاه های دیگر نیز باید در این زمینه یاری نمایند.

2 اردیبهشت 1398

21 برنامه شهرداری به مناسبت روز جهانی معلولان

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری 21 عنوان برنامه شاخص در هفته جهانی معلولان اطلاع داد و گفت: معلولیت واقعیتی زیستی و اجتماعی است که همه جوامع با آن روبرو هستند و وظیفه مسئولان به ویژه مدیران شهری مناسب سازی فضاهای شهری و فراهم کردن بستر...

2 اردیبهشت 1398

پزشک تیم فوتبال پرسپولیس: فردا وضعیت نهایی مصلح معین می گردد، کامیابی نیا صد درصد احتیاج به جراحی دارد

پزشک تیم فوتبال پرسپولیس گفت: کارهای اولیه درمانی روی شایان مصلح اجرا شده است، اما فردا و پس از آنالیز نهایی میزان مصدومیتش تعیین خواهد شد. - اخبار ورزشی -

29 فروردین 1398

کتف کمال باز هم در رفت ، این سومیش بود!

آیا در فرصت دو ماهه تعطیلات نیم فصل که پرسپولیس بازی نخواهد کرد کمال می تواند کتف آسیب دیده خود را دوا و درمان کند؟

29 فروردین 1398

بهره مندی بیش از 880 کپرنشین جنوب کرمان از خدمات کاروان سلامت

به مناسبت هفته وحدت، بیش از 880 نفر از اهالی روستاهای کپرنشین شهرستان رودبارجنوب از خدمات کاروان سلامت و نیکوکاری جمعیت هلال احمر بهره مند شدند.

27 فروردین 1398

قسمت جدیدی در مغز انسان کشف شد

یکی از دانشمندان قسمت جدیدی در مغز انسان کشف نموده که هنوز عملکرد آن کاملا تعیین نیست اما احتمالا در درمان بیماری های عصبی و پارکینسون نقش داشته باشد.

26 فروردین 1398

روشی جالب و عجیب برای از بین بردن ترس

غلبه برترس می تواند با استفاده از راه حل های مختلفی امکان پذیر باشد و به این ترتیب سبب افزایش کیفیت زندگی انسان ها گردد.

26 فروردین 1398

سلولهای بنیادی اشتغالزایی کردند، فراوری محصولات سلولی توسط 80 شرکت

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری گفت: این حوزه به واسطه شرکت های دانش بنیان توانسته برای صدها نفر شغل ایجاد کند.

26 فروردین 1398

تدوین سند مرجع فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در شهرری

به گزارش خبرنگاران، فرهاد افشار پیش از ظهر سه شنبه در جلسه هم اندیشی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه گفت: ماموریت اصلی مدیریت شهری فعالیت های خدماتی در شهر است ولی با توجه به اهمیت نگاه اجتماعی، فعالیت های فرهنگی و اجتماعی مدیریت شهری نیز...

22 فروردین 1398

مهندسی ویروس چنگکی علیه سلول های سرطانی

ایسنا نوشت: دانشمندان دانشگاه آکسفورد موفق به مهندسی یک ویروس شده اند که به سراغ سلول های سرطانی می رود و توانایی مبارزه با این بیماری را دارد.

22 فروردین 1398

شیاطینی در لباس فرشتگان

پس گرفته شدن جایزه سفیر وجدان از معروف ترین زن میانمار یعنی خانم آنگ سان سوچی را باید تازه ترین واکنش به نقش مخرب او در فاجعه نسل کشی مسلمانان روهینگیایی ارزیابی کرد.

20 فروردین 1398

هزینه 570 میلیون ریالی بیماران کلیوی برای دیالیز

به گزارش خبرنگاران، رسول جمالی عصر شنبه در دیدار با استاندار اردبیل در خصوص وضعیت بیماران کلیوی استان شرح داد: در شرایط کنونی به صورت متوسط هزینه ای که برای هربار دیالیز بیماران کلیوی احتیاج است چیزی در حدود 400 هزار تومان است که در شرایط کنونی مبلغ بالایی...

19 فروردین 1398

چگونه غولهای فناوری آینده سیستم بهداشت و درمان دنیا را متحول می نمایند؟

شرکت های آلفابت، آمازون، اپل و مایکروسافت برنامه هایی ویژه برای مراقبت های بهداشتی دارند. این برنامه ها می توانند آینده سیستم های بهداشت و درمان دنیا را متحول نمایند.

19 فروردین 1398

حل شدن موضوع تمدید نشدن دفترچه بیمه بازنشستگان فولاد کرمان

در نشست با مدیرعامل صندوق فولاد کشور اعلام شد، بدهی 400 میلیارد ریالی صندوق فولاد بازنشستگان استان کرمان به مراکز خدمات درمانی استان پرداخت می گردد.

17 فروردین 1398

ساخت ربات هپتیکی برای جراحی مغز در دانشگاه تربیت مدرس

پژوهشگران گروه طراحی کاربردی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه تربیت مدرس طی یک تحقیق موفق به تحلیل، طراحی و کنترل یک ربات هپتیکی (با 6 درجه آزادی و بهینه سازی فضای کاری) برای استفاده در جراحی کرانیوتومی شدند.

12 فروردین 1398

شرمسار طرفداران شدیم، وضعیت انصاری نگران کننده است

به گزارش خبرنگاران، کمال کامیابی نیا پس از نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان گفت: متأسفانه شرمسار طرفداران شدیم و نتوانستیم در این دیدار به قهرمانی دست پیدا نموده و جام را به طرفداران هدیه کنیم.

8 فروردین 1398
7 فروردین 1398

گریزمان: دیگر نمی توانم بهتر از این باشم

مهاجم اتلتیکومادرید گفت دیگر نمی تواند بیش تر از این برای کسب توپ طلا کوشش کند.

3 فروردین 1398

تصادف زنجیره ای 10 خودرو در جاده بروجرد - اراک

به گزارش خبرنگاران، تصادف زنجیره ای در جاده بروجرد - اراک منجر به مصدوم شدن 7 نفر شد.

2 فروردین 1398

کاهش 90 درصدی آنفلوآنزای طیور در آبان ماه

معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی از کاهش 90 درصدی کانون های بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در آبان ماه اطلاع داد و گفت: تنها سه کانون بومی و صنعتی در استان های اصفهان، چهارمحال و بختیاری و مازندران شناسایی و معدوم شده که هیچ کدام از آن ها مربوط...

26 اسفند 1397
تعداد: (33)