اخبار صنعت

بازداشت موقت یکی از کارگران نیشکر هفت تپه

روزنامه ایران به نقل از ایلنا از بازداشت موقت یکی از کارگران نیشکر هفت تپه در اهواز اطلاع داد.

12 فروردین 1399

جدال تارتار- قلعه نویی داغ تر از نفت مسجد سلیمان- سپاهان

تیم های فوتبال نفت مسجد سلیمان و سپاهان امروز در حالی به میدان می فرایند که شاگردان قلعه نویی امیدوار به صدرنشینی هستند.

5 فروردین 1399

پرتاب ماهواره مخابراتی به مدار ژئو با ماهواره برهای سریر و سروش، پرتاب ظفر تا خاتمه هفته

رییس سازمان فضایی ایران از طراحی و ساخت نسل سوم ماهواره برهای سریر و سروش اطلاع داد و گفت: با استفاده از این ماهواره ها قرار است به مدار ژئو دست یابیم.

3 فروردین 1399

یک کشتی جنگی ژاپنی راهی خاورمیانه شد

یک کشتی جنگی ژاپنی روز یکشنبه در راستای ماموریت ایجاد امنیت برای نفت کش های این کشور در آبهایی که تنش بین ایالات متحده و ایران زیاد است راهی خاورمیانه شد.

1 فروردین 1399

پارامترهای الکتریکی با دستگاه بومی سنجش می شود

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صنعت برق یکی از مهم ترین صنایع اقتصادی کشور و جهان است که به صورت مستقیم و غیرمستقیم در ایجاد ارزش افزوده و راستا رشد اقتصاد کشورها نقش دارد. این صنعت به عنوان صنعت زیر بنایی و مادر نقش مهمی...

1 فروردین 1399

فضای کسب و کار به فوریت اصلاح گردد

وزیر کار با اشاره به اینکه اصلاح فضای کسب و کار موضوعی همه جانبه است، گفت: فضای کسب و کار باید به فوریت اصلاح و ابلاغ گردد.

26 اسفند 1398

ایوانوویچ: ذوب آهن را بررسی نموده بودیم

خبرنگاران/اصفهان سرمربی تیم آویژ صنعت مشهد گفت: مطمئن هستم امروز روز ذوب آهن نبوده است و در آینده بازی های خوبی از این تیم شاهد خواهیم بود.

21 اسفند 1398

کشف عجیب؛ گاوها با یکدیگر در خصوص چه چیز صحبت می نمایند؟

پژوهشگران پیش از این دریافته بودند گاوها در بعضی موارد با فرزندان خود ارتباط برقرار می نمایند. اکنون آن ها طی مطالعاتی جدید دریافته اند گاوها علاوه بر برقراری ارتباط با فرزندانشان، می توانند با کل گله درباره غذا و آب وهوا صحبت نمایند.

17 اسفند 1398

جوشاندن زیاد شیر افلاتوکسین را از بین می برد؟

یک متخصص تعذیه و رژیم درمانی ادعای مطرح شده در مورد وجود سم افلاتوکسین در شیر مصرفی صنعت لبنیات کشور را هیاهو دانست و آن را عامل ایجاد استرس و تشویش اذهان عمومی مطرح کرد.

16 اسفند 1398

سفال جرجان گنجینه ای رو به احیا

گام های نخست برای زدودن خاک از رخساره سفال شهر باستانی جرجان به عنوان گنجینه ای خفته در خاک با برنامه ریزی برای ایجاد و تجهیز کارگاه سفالگری تخصصی در گنبدکاووس با عنوان خانه سفال جرجان شروع شده که سرشروع کوشش ها برای احیای این هنر به عنوان میراثی...

14 اسفند 1398

فرار مدیر عامل سابق نیسان درون یک جعبه بزرگ، همسر غصن: سوپرایز شدیم

براساس قوانین فرودگاهی تجهیزات بزرگی که وارد هواپیماهای اختصاصی می شوند، از بخش مانیتورنگ (بازرسی و عبور از بخش نمایش) معاف هستند.

8 اسفند 1398

11 درصد از تولید ناخالص ملی صرف هزینه مبارزه با مواد مخدر می شود

رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: 11 درصد از تولید ناخالص ملی صرف هزینه های مبارزه با مواد مخدر در کشور می شود.

3 اسفند 1398

نهاد های امنیتی پیگیر کیک های آلوده، گزارشی از مسمومیت مصرف بیسکوئیت های قرص دار نداشتیم

مغازه ای گفت: بنابر اعلام وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو تا به امروز گزارشی از مسمومیت افراد با بیسکویت های قرص دار نداشتیم.

25 بهمن 1398

درمان های خانگی برای حل 7 مشکل شایع زمستانی

این متن را بخوانید تا بدانید که چگونه با مواد معمولی مانند نمک، عسل و روغن نارگیل می توانید عفونت گلو را درمان و پوستتان را مرطوب و بسیاری از مشکلاتتان را حل کنید!

22 بهمن 1398

تهران پنج شنبه بارانی است

گودرزی گفت: تا دو روز آینده، جوی آرام و پایدار در کشور حاکم است و آلودگی هوا در شهر های پرجمعیت و صنعتی ادامه خواهد داشت.

21 بهمن 1398

کمیته مشترک بازرگانی ایران و رومانی تشکیل می گردد

معاونت بین الملل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نظر دارد کمیته مشترک بازرگانی ایران و رومانی را تشکیل دهد.

20 بهمن 1398

برپایی غرفه فنی و حرفه ای در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه از حضور غرفه فنی و حرفه ای در نمایشگاه دستاورد های پژوهش و فناوری اطلاع داد.

18 بهمن 1398

رشته کوههای زیبای آلپ

کوهستان آلپ یکی از عظیم ترین رشته کوه های اروپاست که بین اتریش و اسلونی واقع در شرق تا ایتالیا، سوئیس، لیختن اشتاین، آلمان، فرانسه و موناکو در غرب گسترده شده است. قله بلانک مرتفع ترین قله کوهستان آلپ است که حدود 4811 متر ارتفاع دارد و در مرز بین ایتالیا...

12 بهمن 1398

آذری: فدراسیون فوتبال زودتر تکلیف تیم ملی را تعیین کند، اجازه نمی دهیم از بیرون در کار فولاد دخالت نمایند

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان گفت: اجازه نمی دهیم عده ای با حرکاتی غیرحرفه ای در فرایند رو به رشد باشگاه مانع ایجاد نمایند.

5 بهمن 1398

خطرناک ترین مخلوقِ زمین کیست؟

آفریقایی ها باور ندارند که کروکودیل ها خودشان این حملات را انجام می دهند، آن ها فکر می کنند جادوگران روحِ این حیوانات را کنترل می کنند. متأسفانه، پادزهرِ عقربِ زرد برزیلی به طور کامل اثربخش نیست و برخی اوقات می تواند باعث آلرژی شود؛ بنابراین تصور کنید...

5 بهمن 1398
تعداد: (209)