اخبار سیاسی

آغاز نخستین فروش فوری محصولات ایران خودرو در سال جدید

سه محصول پژو پارس بنزینی، پژو پارس TU5 و سمند ال. ایکس با موعد تحویل حداکثر 90 روزه عرضه شده است.

26 فروردین 1400

کاریکاتور موهن از پیامبر اسلام در انگلیس خبرساز شد

یکی از والدین به اسکای نیوز گفت که کاریکاتور یادشده برگرفته از نشریه فرانسوی شارلی ابدو است که انتشار آن چند سال پیش با اعتراض گسترده مسلمانان سراسر جهان روبرو شد. گفته می شود که این تصویر 22 مارس سر کلاس تعلیمات دینی نمایش داده شد.

25 فروردین 1400

وعده ولیعهد سعودی برای یاری به دولت فراری یمن

دولت عربستان که طی 6 ساله گذشته با به راه انداختن جنگ علیه مردم یمن بخش بزرگی از تاسیسات زیربنایی این کشور را ویران و دهها هزار نفر را کشته یا زخمی و جمعیت زیادی از این کشور را از دریافت سوخت محروم نموده است به دولت مستعفی و فراری این کشور وعده یاری اقتصادی...

24 فروردین 1400

گروسی: بدون بازرسی ها دستیابی به توافق با ایران غیرممکن است

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در نشست مشترک سه کمیته مجلس اروپا که به صورت مجازی در آن شرکت کرد، گفت بدون بازرسی ها دستیابی به توافق حداقلی و معتبر با ایران غیرممکن است.

21 فروردین 1400

سلاح مورد علاقه رضاخان در موزه سعدآباد، عکس

این مجموعه چهار دوره تاریخی را پشت سر گذاشته و تعداد کاخ های آن 18 عدد ارزیابی می شود که هر کدام در یکی از دوره های قاجار، پهلوی اول و پهلوی دوم بنا شده اند. امروزه این مجموعه وسیع 12 موزه جذاب و متفاوت را در خود جای داده که از آن جمله می توان به کاخ موزه ملت،...

18 فروردین 1400

تهدید سلامت دانشجویان با برگزاری آزمون های جامع علوم پزشکی ، موج جدید شیوع کرونا را تقویت نکنید خبرنگاران

دبیران شورای صنفی دانشگاه های علوم پزشکی زنجان، البرز، اراک و قزوین در نامه ای به رئیس منطقه 6 آموزشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور از وی خواستند تا با لغو آزمون های جامع علوم پزشکی، از تقویت موج جدید کرونا جلوگیری کند.

18 فروردین 1400

سیگنال برجامی روحانی

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در دیدار با سیمون کاوونی، وزیر امورخارجه جمهوری ایرلند که کشورش نهاد تسهیل کننده شورای امنیت سازمان ملل در اجرای توافق هسته ای (برجام) است، وعده داد که ایران با رفع تحریم ها بلافاصله اقدامات جبرانی انجام دهد و گفت بهترین...

17 فروردین 1400

آمریکا باردیگر پکن را به نقضِ خودمختاری هنگ گنگ متهم کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، اوایل روز آدینه (به وقت پکن) دولت چین یک لایحه قانونی پیشنهاد داد که علاوه بر اِعمال تغییرات در کمیته انتخاباتی که رهبر این شهر را برمی گزیند، به این کمیته برای معرفی نامزدهایی برای کرسی های مجلس قانونگذاری اختیارات...

16 فروردین 1400

بودجه 1400 شهرداری 9 اسفند به فرمانداری می رود خبرنگاران

شورای شهر تهران در یک جدول زمان بندی از 5 بهمن تا 9 اسفند بودجه 1400 شهرداری تهران را آنالیز و تصویب خواهد نمود.

14 فروردین 1400

کلید ورود به بورس شکست

آخرین سال قرن چهاردهم هجری در شرایطی به زمان حال نزدیک و نزدیک تر می شود که سال 99 با تمامی فراز و نشیب هایی که داشت چند ارثیه نا مبارک را برای سال آینده به یادگار خواهد گذاشت. در این سال افزایش قابل توجه قیمت سهام که در نهایت با سقوط نماگر های بورسی و فرابورسی...

12 فروردین 1400

کمیسیون اروپایی فشارها بر آلمان برای لغو کنترل های مرزی را افزایش می دهد

کمیسیون اروپایی طی نامه ای به سفیر آلمان در اتحادیه اروپا بار دیگر به تشدید کنترل های مرزی در این کشور برای مهار کرونا انتقاد وارد نموده و به برلین 10 روز فرصت داد تا به این نامه انتقادآمیز پاسخ دهد.

4 فروردین 1400

جزئیات تفاهم ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی ، پروتکل الحاقی لغو می گردد

به گزارش خبرنگاران، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از بازگشت از ایران اظهار داشت:

3 فروردین 1400

استقبال روسیه از توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی

سخنگوی وزارت خارجه روسیه از توافق روز گذشته ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی استقبال کرد.

28 اسفند 1399

افشای اقدام های ملکه انگیس برای مخفی نگه داشتن میزان ثروت شخصی

روزنامه گاردین با انتشار اسنادی از لابی الیزابت دوم ملکه انگلیس با دولت این کشور برای تغییر در پیش نویس یک قانون بمنظور مخفی نگه داشتن میزان ثروت شخصی خود پرده برداشت.

27 اسفند 1399

طالع بینی ازدواج چینی؛ متولدین سال گربه

طالع بینی ازدواج چینی متولدین سال گربه به شما می گوید اگر متولد سال گربه (..، 1330، 1342، 1354، 1366، 1378، ...) هستید، بهتر است با متولدین چه سال هایی ازدواج کنید و از متولدین چه سال هایی دوری کنید.

27 اسفند 1399

واعظی : قطب نما و نشان دهنده راه، اراده مردم است

رئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد :چهل و دو سالگی انقلاب، فرصت مناسبی برای بازخوانی شعارها و ایده ها و آرمان هایی است که موتور محرکه این انقلاب بودند.

23 اسفند 1399

تهدید اصلی بازار محصولات پتروشیمی ایران در دنیا

دبیر علمی سومین همایش نوآوری در صنعت پلیمر گفت: تهدید اصلی بازار محصولات پتروشیمی ایران این است که اروپا و کشور های دیگر جهان مکانیزمی برای کاهش مصرف محصولات پلاستیکی یکبار مصرف در پیش گرفته اند.

23 اسفند 1399

گذر فرهنگ و هنر در باغ ایرانی منوچهری دامغانی احداث می گردد

امین عارف نیا مدیرعامل موسسه یاری به توسعه فرهنگ و هنر در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در سمنان، گفت: یکی از سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در عرضه توسعه فضاهای فرهنگی ایجاد گذرهای فرهنگ و هنر است.

21 اسفند 1399

رشد 3 برابری توسعه گلخانه ها در دولت تدبیر و امید

تهران (پانا) - وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به مساحت هشت هزار هکتاری گلخانه ها در ابتدای دولت تدبیر و امید، گفت: تا سرانجام این دولت، سطح زیر کشت گلخانه ها با افزایش سه برابری نسبت به سال 92 به 25 هزار هکتار خواهد رسید.

19 اسفند 1399

درگذشت نماینده مجلس لبنان بر اثر کرونا

منابع خبری از درگذشت یکی از نمایندگان مجلس لبنان بر اثر ابتلا به کرونا خبر دادند.

17 اسفند 1399
تعداد: (432)