اخبار سیاسی

صادرات 151 میلیون دلاری از مرزهای خراسان جنوبی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در نیمه نخست امسال 151 میلیون و 320 هزار دلار کالا به وسیله مرزهای استان صادر شده است.

19 آذر 1398

ما به التفاوت هزینه اینترنت رومینگ زائران اربعین بازگشت

به گزارش خبرنگاران، به دلیل گلایه زائران اربعین از نحوه محاسبه نرخ بالای اینترنت رومینگ در خاک عراق، وزیر ارتباطات اوایل هفته جاری از اپراتورهای موبایل خواست تا همه مصارف اینترنت رومینگ زائران اربعین را در قالب بسته محاسبه و پولهای اخذشده را به زوار...

17 آذر 1398

حسابهای کاربری مرتبط با داعش در شبکه تیک تاک بسته شد

شبکه اجتماعی مشهور چینی موسوم به تیک تاک نزدیک به 24 حساب کاربری در این شبکه را به اتهام انتشار محتواهایی مرتبط با گروه تروریستی داعش حذف کرده است.

15 آذر 1398

تهیه پویا نمایی حماسه 30 مهر مردم همدان

مدیر کل صدا وسیمای مرکز همدان گفت:پویا نمایی حماسه 30 مهر مردم همدان در این مرکز تهیه و سال آینده پخش می شود.

15 آذر 1398

تهدید تکنولوژی برای شغل های سنتی، سهم85درصدی IT از اشتغالOECD

به گزارش خبرنگاران، دفتر مطالعات ارتباطات و فناوری های نوین مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به اینکه فناوری اطلاعات شغل های سنتی به ویژه مشاغل افراد با درآمد و تحصیلات پایین را مورد تهدید قرار می دهد، اضافه کرد: به طور متوسط در کشورهایOECD (سازمان همکاری...

12 آذر 1398

پیگیری قضایی تخلفات نشر فقط باطرح دعوا از طرف شاکی خصوصی میسر است

به گزارش خبرنگاران به نقل از رادیو اینترنتی رویداد فرهنگی، محمود آموزگار رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران عصر دوشنبه 26 تیرماه در بخش دوم برنامه سکوت کتاب رادیو فرهنگ، درپاسخ به این سوال که آیا نمی شود برای اصلاح مبانی قانونی در بحث قاچاق کتاب...

12 آذر 1398

گالوپ:نیمی از مردم آمریکا موافق استیضاح ترامپ هستند

تازه ترین نظرسنجی تازه موسسه گالوپ حاکی است که اکثریت مردم آمریکا با استیضاح و برکناری دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور موافق هستند.

9 آذر 1398

بین المللی سازی آموزش عالی مسائل دیپلماسی را به حداقل می رساند

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه علوم پزشکی تهران، سمینار بین المللی سازی آموزش عالی با سخنرانی پروفسور Jane Knight Nancy و تقدیر از سخنرانان ایرانی و بین المللی به کار خود خاتمه داد.

8 آذر 1398

صنعت پتروشیمی ایران روی ریل توسعه

به گفته مسئولان، با بهره برداری از 53 طرح پتروشیمی تا خاتمه سال 1404 ارزش این محصولات به 37 میلیارد دلار خواهد رسید و هم اکنون 56 مجتمع فعال در صنعت پتروشیمی فعال است که این تعداد با تحقق طرح های جهش دوم در خاتمه سال 1400 به 83 مجتمع و خوراک دریافتی به 62 میلیون...

6 آذر 1398

دیپلمات خوب آرمان، امکان و توان را همزمان در نظر می گیرد

به گزارش خبرنگاران، جلسه سخنرانی دکتر فرهنگ رجایی پژوهشگر علوم سیاسی، استاد گروه فلسفه سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه کارلتون با موضوع دیپلماسی در عصر یک تمدن و چند فرهنگ در سالن امیرکبیر دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار گردید.

5 آذر 1398

اعتراضات مردم کاتالونیا در مخالفت با حکم زندان رهبران سیاسی

معترضان در ایالت کاتالونیا بعضی جاده های مهم این منطقه را در مخالفت با حکم دادگاه عالی اسپانیا مسدود کردند.

4 آذر 1398

گردش آزاد اطلاعات و شفافیت راه مبارزه با فساد است

یک عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به نقش تاثیر آزادی رسانه ها بر مقابله با فساد و رانت، گفت: شفافیت ضدفساد و رانت خواری و فرصت طلبی است و رسانه ها هم ابزار شفافیت هستند.

30 آبان 1398

فیلم هایی که به خارج بردیم مشکل حضور جشنواره ای پیدا نمی نمایند

خبرنگاران ـ گروه هنر: این روزها و با نمایش تعدادی از فیلم های سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر در کشورهای دیگر، اعتراض هایی از سوی بعضی تهیه کنندگان و پخش کنندگان که آثارشان در این برنامه گنجانده شده بود به گوش می رسد.

30 آبان 1398

نگرانی روسیه از بهانه تراشی برای تقویت حضور نظامی آمریکا در نروژ

وزارت خارجه روسیه انتشار خبری درباره حضور نیروهای نظامی ویژه روسی در مناطق شمالی نروژ را توجیهی برای ضرورت تقویت توان نظامی این کشور با دخالت نیروهای نظامی آمریکایی و ناتو ارزیابی کرده است.

29 آبان 1398

کابینه رومانی سقوط کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، کابینه رومانی پس از عدم کسب رأی اعتماد لازم در مجلس این کشور سقوط کرد.

28 آبان 1398

درخواست عجیب ترامپ از وزیر خارجه سابق آمریکا درباره رضا ضراب

رئیس جمهور آمریکا وزیر خارجه سابق خودش را تحت فشار قرار داده و از او خواسته وزارت دادگستری را به برطرف اتهام از یک تاجر ایرانی-ترکیه ای مجاب کند.

28 آبان 1398

توضیح و عذرخواهی ظریف و همسرش از شهروندان تهرانی

در پی انتشار خبری مبنی بر قرق بوستان بهشت مادران برای حضور همسر وزیر امور خارجه، سخنگوی وزارت خارجه با بیان اینکه ظریف از این اقدام بی خبر بوده و بر عدم تکرار چنین مواردی تأکید کرده، به نقل از ظریف و همسرش از شهروندان و بانوان ایرانی پوزش خواست. ...

24 آبان 1398

عراق، رایزنی عبدالمهدی و حلبوسی درباره خواسته های معترضان

نخست وزیر و رئیس مجلس عراق در دیدار با یکدیگر، خواسته های تظاهرکنندگان را بررسی کردند.

24 آبان 1398

بی توجهی مجلس به مغایرت های طرح تشکیل وزارت بازرگانی با قانون اساسی

با وجود اینکه طرح تشکیل وزارت بازرگانی با دو اصل از اصول قانون اساسی و سه بند از اسناد بالا دستی مغایر بود؛ اما مجلس با بی توجهی به این مغایرتها طرح مذکور را تصویب و به شورای نگهبان ارسال کرد.

24 آبان 1398

فعالیت 10 روزه موکب بین المللی دانشجویان دنیا اسلام ، نشست های تعاملی با مسلمانان سایر کشور ها برگزار می گردد

مسئول موکب بین المللی دانشجویان دنیا اسلام از آغاز به کار این موکب دانشجویی که از سال 96 تاسیس شده است، همزمان با فرا رسیدن ایام اربعین حسینی اطلاع داد.

23 آبان 1398
تعداد: (182)