مقالات گردشگری

اثر یک میلیاردی پیلارام در دهمین حراج تهران عرضه می گردد

علی پیلارام فرزند فرامرز پیلارام درباره اثر پدرش که در دهمین حراج تهران عرضه می گردد به خبرنگاران گفت: این اثر از جمله آثار نقاشی خط این هنرمند است که مربوط به سال 1356 و دوره های آخر کارهای پیلارام است که در ابعاد 2 متر در یک متر و 30 سانتی متر کار شده است.

25 اردیبهشت 1398

ناسا سال نو را در اعماق فضا جشن می گیرد

کاوشگر ناسا در روز سال نو میلادی به دورترین فاصله کهکشانی تاریخ بشر می رسد.

24 اردیبهشت 1398

شفر: حرف آخر را من می زنم، نه پسرم

وینفرد شفر، سرمربی استقلال تاکید دارد که تصمیم گیرنده اول وآخر دراستقلال خودش است. او حتی تاثیرگذاری صددرصدی پسرش را هم تکذیب نموده است.

21 اردیبهشت 1398

هفتمین دوره 10 روز با عکاسان ایران به انتها رسید، سفر به تبریز

به گزارش خبرنگاران، آیین اختتامیه هفتمین همایش 10 روز با عکاسان ایران شامگاه امروز 23 آذر ماه در خانه هنرمندان ایران برگزار گردید.

19 اردیبهشت 1398

تمجید نماینده مردم تهران از اقدامات چشمگیر حوزه گردشگری دولت تدبیر و امید

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی گفت: در دولت تدبیر و امید اقدامات بسیار خوبی در حوزه گردشگری اجرا شده و در دوران مدیریت آقای مونسان نیز شاهد اقدامات بسیار خوبی در این حوزه هستیم.

19 اردیبهشت 1398

گرجستان از مردم ایران عذرخواهی کند

رییس هیات مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایرانی گفت: از دولت، وزارت خارجه و سفیر ایران در گرجستان توقع داریم نتیجه هشدارها و برخوردهایی که از ناحیه گرجستان متوجه اتباع ایرانی شده است را پیگیری و به مردم اعلام نمایند. باید معین گردد چه برخوردهایی...

17 اردیبهشت 1398

تفاهم نامه نظام فنی اجرایی مرمت بین سازمان میراث فرهنگی و سازمان برنامه و بودجه منعقد شد

تفاهم نامه همکاری مشترک برای تهیه نظام فنی اجرایی مرمت کشور میان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و سازمان برنامه و بودجه کل کشور امضا و منعقد شد.

16 اردیبهشت 1398

با سخت گیری به جریانات دانشجویی هیچ خدمتی به کشور نمی کنید

عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: متاسفانه جنبش و فعالیت دانشجویان کمرنگ شده، شاید یکی از علت هایی که حرکت و جریان دانشجویی را منفعل و ضعیف نموده، اتفاقات و برخوردهای اخیر با این قشر نخبه و تاثیرگذار بوده که سبب رنجش دانشجویان شده است. من خطاب به مسولین...

16 اردیبهشت 1398

ناآشنایی گردشگران با خراسان شمالی علت بی رونقی اقامت گاه های بوم گردی

رئیس اتحادیه اقامت گاه های بوم گردی خراسان شمالی گفت: یکی از عللی که موجب شده تا اقامت گاه های بوم گردی در این استان نتوانند به طور ویژه فعالیت نمایند، نداشتن شناخت گردشگران از این استان است.

16 اردیبهشت 1398

وعده روسکاسموس برای پرواز ناو بدون سرنشین فدراتسیا به مدار ماه

ایسنا نوشت: سازمان فضانوردی روسیه(روسکاسموس) با انتشار یک فیلم ویدئویی ضمن نشان دادن توانایی های ناو سرنشین دار فدراتسیا، مدعی شد که این سفینه در سال 2026 پروازی در اطراف ماه پرواز خواهد داشت.

15 اردیبهشت 1398

یوآن جایگزین دلار و یورو در معاملات گردشگری گردد

تورگردانان چینی از مقامات گردشگری ایران درخواست کردند: یوان ارز رایج و مورد استفاده در معاملات گردشگری چینی ها و ایرانی ها گردد.

11 اردیبهشت 1398

فصل مورد علاقه شما چه ارتباطی با شخصیت تان دارد؟

آیا فصل خاصی وجود دارد که بیشتر از باقی فصل ها به آن علاقه داشته باشید؟ فصل مورد علاقه بعضی از افراد تابستان با روزهای گرمش است و بعضی دیگر از روزهای خنک و تاریک پاییز لذت می برند. چرا احساس می کنیم بعضی از فصل ها فصل ما هستند؟ آیا روانشناسی می تواند توصیح...

10 اردیبهشت 1398

معاون پارلمانی رئیس جمهور وارد دامغان شد

به گزارش خبرنگاران، حسینعلی امیری معاون رئیس جمهور صبح سه شنبه در ادامه سفر هیئت دولت به استان سمنان لحظاتی قبل وارد دامغان شد و مورد استقبال فرماندار، امام جمعه و اعضای شورای اداری شهرستان نهاده شد، وی همچنین قرار است در شورای اداری دامغان نیز حضور...

10 اردیبهشت 1398

بخشی از عملیات مرمت پل نادری اردبیل به اتمام رسید

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از اتمام بخشی از عملیات مرمت پل نادری در شهر اردبیل اطلاع داد.

9 اردیبهشت 1398

شروع مرمت تزئینات گچی بنای تاریخی امامزاده احمد(ع) اصفهان

مدیر گروه امانی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان امروز از شروع مرمت تزئینات گچی بنای تاریخی امامزاده احمد(ع) اصفهان اطلاع داد.

9 اردیبهشت 1398

13 طرح صنعتی و معدنی استان سمنان بهره برداری و کلنگ زنی می گردد

به گزارش خبرنگاران، بهروز اسودی صبح یکشنبه در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به اینکه 13 طرح صنعتی و معدنی استان سمنان بهره برداری و کلنگ زنی می گردد، گفت: هم زمان با سفر رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت به استان این طرح ها با سرمایه گذاری ریالی بیش از سه هزار...

8 اردیبهشت 1398

چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در بندرعباس افتتاح شد

مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری هرمزگان از افتتاح چهارمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در بندرعباس اطلاع داد.

3 اردیبهشت 1398

21 برنامه شهرداری به مناسبت روز جهانی معلولان

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران از برگزاری 21 عنوان برنامه شاخص در هفته جهانی معلولان اطلاع داد و گفت: معلولیت واقعیتی زیستی و اجتماعی است که همه جوامع با آن روبرو هستند و وظیفه مسئولان به ویژه مدیران شهری مناسب سازی فضاهای شهری و فراهم کردن بستر...

2 اردیبهشت 1398

چه گلی دوست دارید؟ رابطه میان گل مورد علاقه و ویژگی های شخصیتی شما

شما چه گلی را دوست دارید؟ می دانستید میان گلی که شما دوست دارید با ویژگی های شخصیتی شما ارتباط نزدیکی وجود دارد؟ روانشناسان دریافته اند که از روی گل یا گل های مورد علاقه هر شخص می توانند به ویژگی های شخصیتی او پی ببرند. دوست دارید بدانید علاقه تان به یک...

1 اردیبهشت 1398

12 اثر میراث ناملموس استان کرمان ثبت ملی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از ثبت 12 اثر میراث ناملموس (معنوی) این استان در فهرست آثار ملی کشور اطلاع داد.

1 اردیبهشت 1398
تعداد: (67)